Kolejny raz zawodnicy Zespołu Szkół nr 2 wzięli udział w mistrzostwach dla chłopców i dziewcząt. Był to XVI Turniej Piłki Nożnej o Puchar Tymbarku pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Ministerstwa Edukacji Narodowej organizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej. Drużyna w składzie: Jakub Chwiałkowski, Hubert Graczyk, Piotr i Adam Kaniewscy, Szymon Kosztowny, Filip Łojewski, Mikołaj Nowak, Michał Rybski, Tobiasz Stężewski (uczniowie klasy II) oraz Szymon Zalewski i Błażej Smoliński z klasy III wraz z opiekunem Marcinem Pałczyńskim, została zaproszona do udziału w finale wojewódzkim jako najmłodsza drużyna turnieju, która swoją grą zwróciła uwagę trenerów i kibiców.
W minioną sobotę, 9 kwietnia na Stadionie Miejskim w Brześciu Kujawskim odbył się piłkarski turniej charytatywny. Klub sportowy GKS Łokietek we współpracy z firmą Petrokan Polska oraz Gaz-System zorganizowali to przedsięwzięcie dobroczynne by pomóc Oli Balcerzak - mieszkance Brześcia Kujawskiego chorej na nieoperacyjnego guza mózgu. Zebrano ponad 6 tysięcy złotych. Ola w roku 2014 roku dowiedziała się, że choruje na rzadkiego guza mózgu typu PNET. Nieoperacyjny nowotwór powoduje niedowład lewej części ciała, walczy z rakiem przyjmując kolejne serie chemioterapii i naświetlania oraz wymaga długiej codziennej rehabilitacji.
11 kwietnia w Warszawie odbyła się Gala Osobowości i Sukcesy Roku 2016. W trakcie Gali nagradzane są wybitne osobistości, które swą postawą zasługują na wyróżnienie w następujących kategoriach: polityka, sport, film, nauka ,kultura, sztuka, moda, biznes, muzyka itd. Wśród osób nagrodzonych znalazł się Krzysztof Grządziel który odebrał aż dwie statuetki za: Uzdrowisko „Wieniec” i wodę mineralną „Selenka”.
Informacje o odkryciach w brzeskim klasztorze pojawiały się w serwisie internetowym Onet.pl oraz regionalnej telewizji CW24. W lutym br na terenie miasta gościliśmy ekipę telewizji Polsat Play. Zawodowy archeolog Olaf Popkiewicz oraz doświadczony poszukiwacz Radosław Biczak wspierani historykami oraz pasjonatami historii realizowali materiał do programu „Poszukiwacze historii”. Jak sami o sobie mówią: „Badamy, poszukujemy, przekopujemy, robimy wszystko, aby wydobyć na światło dzienne relikty przeszłości” Już w najbliższy wtorek (12 kwietnia- o godz.21.30) zaplanowano premierową emisję odcinka poświęconego odkryciom w brzeskim klasztorze. Zapraszamy i zachęcamy do oglądania.
Już wkrótce rozpoczną się prace związane z przebudową drogi gminnej nr 190410C Jaranówek – Wysocin o długości 1,273 km.
Zgodnie ze specyfikacją zamówienia zakres robót obejmować będzie: prace przygotowawcze, ziemne, wykonana zostanie nowa nawierzchnia, umocnione zostaną indywidualne zjazdy gospodarcze, ustawione zostaną także poręcze sprężyste energochłonne.
Prace związane z modernizacją drogi zakończą się na granicy administracyjnej z gminą Bądkowo, która będzie realizowała dalszy odcinek tego samego ciągu drogi.
Zakończenie prac zaplanowano na 30 czerwca br.
W dniu dzisiejszym podpisane zostało porozumienie pomiędzy Województwem Kujawsko-pomorskim a Gminą Brześć Kujawski w sprawie podjęcia wspólnych działań mających na celu wyprowadzenie ruchu poza centrum miasta Brześcia Kujawskiego z dróg wojewódzkich Nr 265 i 270. Zgodnie z treścią porozumienia w przypadku ujęcia przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 realizacji budowy dwóch odcinków dróg w ciągu drogi krajowej Nr 62 (łączników), województwo powierzy wykonanie budowy drogi łączącej drogi wojewódzkie nr 265 i 270 za kwotę do 20 milionów złotych. Gmina Brześć Kujawski zobowiązała się do przekazania na rzecz województwa przygotowywanego studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego.
W minioną niedzielę nie tylko podziwiano i degustowano wielkanocne przysmaki, można też było kupić świąteczne ozdoby i stroiki. 13 marca br. kulinarnym ośrodkiem powiatu włocławskiego została Izbica Kujawska. Mieszkańcy i goście z regionu zaproszeni zostali na XVIII Powiatową Wystawę „Stoły Wielkanocne na Kujawach”. W hali sportowej przy gimnazjum im. gen. Augustyna Słubickiego, na uczestników uroczystości czekały bogato przystrojone stoły świąteczne, na których królowały tradycyjne wielkanocne babki i mazury, a aromatyczne wędliny kusiły smakiem i aromatem.
Gminny przegląd piosenki dziecięcej „Rozśpiewane przedszkolaki” zajmuje stałe miejsce w kalendarzu imprez, które każdego roku odbywają się w Brzeskim Centrum Kultury. W dniu 12 marca odbyła się trzynasta edycja konkursu skierowanego do dzieci z brzeskich przedszkoli. Zgodnie z przyjętym regulaminem każda placówka mogła wskazać jednego reprezentanta w poszczególnych kategoriach wiekowych. W tegorocznym przeglądzie udział wzięło 20 małych wokalistów, których występom przysłuchiwało się jury w składzie: Mariusz Czyżniejewski, Tomasz Majchrzak oraz Zbigniew Drążek.