Zakończyła się siódma edycja ogólnopolskiego konkursu „Grunt na Medal 2016” organizowanego przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. oraz Marszałków Województw. Konkurs daje niepowtarzalną szansę na promocje gminy, jako najlepszego miejsca lokalizacji dla inwestycji produkcyjnych, wyjątkowe możliwości pozyskania inwestorów zagranicznych, a także szansę na pozyskanie informacji dotyczącej preferencji inwestorów. Działania promocyjne gminy są elementem niezbędnym w tworzeniu silnej pozycji konkurencyjnej, dlatego w tegorocznej edycji nie mogło zabraknąć terenów znajdujących się w Brzeskiej Strefie Gospodarczej.
Trwają prace związane z przebudową skrzyżowania drogi krajowej Nr 62 z drogą wojewódzką Nr 268 . Roboty związane są z realizacją zadania „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na DK 62 w miejscowości Brześć Kujawski w ramach PBDK – Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych”. Jak informuje Tomasz Okoński z GDDKiA: „wprowadzone zmiany poprawią bezpieczeństwo pieszych i kierowców, a także zapewnią w tym miejscu większą płynność ruchu.
W listopadzie zakończono inwestycję związaną z budową dwóch nowych domów dla podopiecznych Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo -Wychowawczej w Brzeziu. Każdy z obiektów przeznaczony jest dla czternaściorga wychowanków. Zgodnie z projektem, każdy z domów jest nowoczesny, funkcjonalny, przestrzenny i wygodny w użytkowaniu. Taki, w którym podopieczni będą mieli jak najlepsze warunki. Jednocześnie realizowany jest nowy program stawiających na samodzielność wychowanków. Wartość inwestycji wyniosła 1,7 mln złotych, z czego 1,3 mln złotych to wsparcie z RPO woj. Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, pozostała kwota została pokryta ze środków Inwestora – Starostwa Powiatowego we Włocławku. W dniu 14 listopada br. nastąpiło oficjalne otwarcie nowych obiektów.
11 Listopada to symbol walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Święto Niepodległości jest dla nas Polaków dniem wyjątkowym. Po 123 latach niewoli ziściły się marzenia kilku pokoleń Polaków. Polska wróciła na mapę Europy. Ojczyzna pielęgnowana w sercach znów stała się państwem. Marszałek Józef Piłsudski powiedział : „Naród bez pamięci, nie ma prawa do przyszłości, ani do bytu teraźniejszego”.
Tegoroczne brzeskie uroczystości Święta Niepodległości rozpoczęły się o godz. 9.00 mszą św. w kościele parafialnym pw. św. Stanisława BM. W nabożeństwie udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, reprezentanci powiatu, delegacje ze szkół i placówek oświatowych, jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, reprezentanci partii i stowarzyszeń, oraz mieszkańcy.
Urząd Marszałkowski woj. Kujawsko-Pomorskiego przygotował dwa projekty w zakresie promocji gospodarczej, dzięki którym promowane będą miasta i gminy położone wzdłuż autostrady A1 , jako miejsca gdzie warto lokować swój biznes. Do projektu „Expressway – promocja terenów inwestycyjnych” oprócz Brześcia Kujawskiego przystąpiły gminy: gmina Aleksandrów Kujawski, Chełmża, Choceń, Kowal, Płużnica, Szubin, Świecie. Projekt „Invest in Bit City” skierowany jest do miast prezydenckich. Uczestniczyć w nim będą: Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Grudziądz i Inowrocław.
W dniu 9 listopada br. odbyło się oficjalne podpisanie umów partnerskich.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz zatwierdził wstępną listę rankingową wniosków o dofinansowanie w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019” – edycja 2017. Na liście sklasyfikowano 103 zadania (73 dotyczy dróg gminnych, natomiast 30 dróg powiatowych) na łączną sumę dofinansowania z budżetu państwa wynoszącą 122.889.180 zł . Wśród przeznaczonych do realizacji zadań, znalazł się wniosek złożony przez Zarząd Powiatu we Włocławku pn. „Rozbudowa drogi powiatowej nr 2807C Osięciny – Wieniec – Włocławek etap III i etap IV”.
W dniach 27-28 października Lublin stał się centrum rozmów o przyszłości polskiej gospodarki. IV Polski Kongres Przedsiębiorczości zgromadził ponad 1000 przedstawicieli świata biznesu, polityki, nauki oraz administracji publicznej z całego kraju. Najważniejszym celem wydarzenia jest stworzenie forum wymiany myśli i poglądów dla polskich przedsiębiorców, naukowców i polityków. Kongres to ponad 20 konferencji branżowych, które obejmą najistotniejsze kwestie związane z rozwojem ekonomicznym i społecznym jak m.in. siła polskich innowacji, rozwój regionalny w perspektywie 2014-20, przyszłość polskiego górnictwa, transfer i komercjalizacja wiedzy, smart city – inteligentne miasta przyszłości, społeczna odpowiedzialność biznesu czy Lublin Start-up Meeting.
21 października br. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Rzeszów – Jesionka odbyło się Forum Inteligentnego Rozwoju, skierowane do przedstawicieli świata biznesu, nauki i samorządu.
Głównym celem wydarzenia było zacieśnianie efektywnej współpracy pomiędzy nauką, biznesem i samorządem, nawiązanie perspektywicznych relacji biznesowych, a także prezentacja i promocja dokonań polskich uczonych, samorządów, innowacyjnych polskich firm i innych podmiotów.